Wyciskarka wolnoobrotowa czy sokowirówka

Postanowiłeś, że od teraz będziesz bardziej zwracał uwagę na to jesz i pijesz. Dobry przyjaciel doradził Ci byś codzienne pił własnoręcznie zrobione soki gdyż są one dobrym źródłem witamin i minerałów. Teraz zastanawiasz się czy kupić wyciskarkę wolnoobrotową czy sokowirówkę.

Oba te sprzęty mają te samo zastosowanie ale wyniki ich działania są inne. Wyciskarki wolnoobrotowe będą dla Ciebie odpowiednie jeżeli zależy Ci na uzyskaniu gęstszego soku, który musi być spożyty nie koniecznie od razu po przyrządzeniu. W przypadku sokowirówki sok trzeba pić zaraz po przyrządzeniu. Dodatkowo wyciskarki wolnoobrotowe, dzięki temu, że pracują wolniej, pozwalają na zachowanie większej ilości błonnika w soku. Sok z sokowirówki będzie zawierał w sobie mniej błonnika.

Przy wyborze warto zastanowić się nad wielkością urządzenia. Istnieją wyciskarki wolnoobrotowe jednoślimakowe, które są nieduże i zmieszczą się praktycznie do każdej szafki. Sokowirówki są większe, co powoduje, że trzeba mieć na nie specjalne miejsce do przechowywania.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto jest poczytać w internecie opinie o wyciskarkach oraz o sokowirówkach. Można dzięki temu uniknąć wyrzucenia pieniędzy w błoto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *