Matura 2021: przygotowujemy się do egzaminu z angielskiego

Egzamin ósmoklasisty 2021: jak przygotować się do egzaminu?

1. Przed nami matura 2021. W tym roku egzamin ósmoklasisty odbędzie się w formie pisemnej i ustnej. Warto więc zacząć przygotowania już teraz, aby mieć więcej czasu na opanowanie materiału.

2. Egzamin ósmoklasisty z angielskiego składa się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Pisemną można zdawać na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, a ustną tylko na poziomie rozszerzonym.

3. Aby dobrze przygotować się do egzaminu, warto skorzystać ze specjalnych kursów przygotowujących do matury. Kursy takie oferują naukę w grupach o różnym stopniu zaawansowania oraz dodatkowe materiały do nauki w domu.

matura angielski

4. Pamiętajmy też o regularnym powtarzaniu materiału i utrwalaniu go w praktyce. Można to robić np. poprzez codziennie kilka minut ćwiczeń lub regularne rozmowy po angielsku ze znajomymi czy rodziną.

Matura 2021: przygotowujemy się do egzaminu z angielskiego – część 1

Matura 2021: przygotowujemy się do egzaminu z angielskiego – część 2

  1. W tym roku maturzyści muszą przygotować się do egzaminu z angielskiego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Egzamin składa się z trzech części: testu gramatyczno-leksykalnego, ustnej i pisemnej.
  2. W teście gramatyczno-leksykalnym sprawdzana jest znajomość słownictwa oraz struktur gramatycznych. Ustna część egzaminu polega na rozmowie z nauczycielem lub native speakerem na wybrany temat. Pisemna część egzaminu to essay lub letter napisany na podstawie materiałów tekstowych i audio lub wideo.
  3. Aby dobrze przygotować się do egzaminu, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, takich jak native speakerzy lub lektorzy językowi. Pomogą oni poprawić Twoją wymowę i udoskonalić Twoje umiejętności pisania oraz czytania ze zrozumieniem.
  4. Oprócz kursów językowych istnieje wiele innych sposobów na przygotowanie się do egzaminu maturalnego z angielskiego. Możesz np.: oglądać filmy po angielsku, słuchać podcastów, czytać książki i artykuły w języku angielskim, a także grać w gry językowe online.

Matura 2021: przygotowujemy się do egzaminu z angielskiego – część 2

W poprzedniej części artykułu omówiliśmy najważniejsze zagadnienia gramatyczne, które mogą pojawić się na maturze. Warto powtórzyć sobie te materiały i przećwiczyć je przed egzaminem. Pamiętaj, że to, co jest dla Ciebie trudne, dla innych uczniów może być łatwe – i odwrotnie. Każdy ma inne problemy gramatyczne, więc warto posłuchać opinii kolegów i koleżanek oraz zwrócić się do nauczyciela o pomoc w tych trudniejszych dla siebie aspektach.

Następna część naszego poradnika poświęcona będzie ćwiczeniom na maturze. Będziemy omawiać typowe pytania egzaminacyjne oraz strategie ich rozwiązywania.